You Tube >> Kanał e-przemek.pl

John Williams w Warszawie

środa, 24 listopad 2010 01:00 Written by  Janek

Ten dzień zapowiadał się ciekawie, ale nie wiedziałem że aż tak. Gdy byłem w muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie z grupą ze Szkoły Muzycznej, zadzwonił do mnie tata. Okazało się, że udało mu się dostać dwa ostatnie bilety na koncert Johna Williamsa.

Mieliśmy szczęcie, wszystkie bilety były od dawna wykupione. John Williams to jeden z lepszych gitarzystów muzyki klasycznej na świecie. Koncert miał się odbyć na sali koncertowej Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego. Kiedy nasza grupa wychodziła z muzeum, tata już na mnie czekał. Niestety wyjechaliśmy zbyt późno i nie zdążyliśmy. Pani kasjerka wydała dwa ostatnie oczekujące na nas bilety komu innemu. Szczęście nas opuściło. W kolejce do kasy, w której już nie było biletów, stało 20 osób, a w niej my. Jeden z panów krzyczał, że nie będzie płacił abonamentu radiowo-telewizyjnego. Zadziałało to na Pana Kierownika, który w końcu się zlitował i wydał te 20 biletów pod jednym warunkiem, że musimy siedzieć na schodach. To mnie trochę przeraziło. Szczęcie jednak powróciło. Niestety, nie było zbyt wygodnie, ale za to bardzo fajnie i siedzieliśmy na samej scenie.

John Williams zagrał wiele pięknych utworów. W przerwie koncertu spotkałem różne znajome osoby z audycji i konkursów, a także mojego Pana od gitary. John Williams nauczył mnie jednej rzeczy, że gitarzysta to taka osoba która 90% czasu stroi gitarę, a 10% czasu na niej gra. Kiedyś chciałbym grać tak, jak on. Szczęście nas nie opuściło aż do końca koncertu. Udało nam się nakręcić krótki filmik. Oto on:

 


 

Media

Joomla Extensions