You Tube >> Kanał e-przemek.pl

Gitarowy Rekord Guinessa maj 2012

piątek, 28 wrzesień 2012 05:00 Written by  Przemek

 

W zasadzie relację miał napisać Janek. Zauważyłem jednak, że zapał młodego pokolenia do sztuki tworzenia prozy maleje wraz ze wzrostem liczby tworzonych gier na PS3 i PS Vita. Pokolenie „Z”. Nieustannie podłączeni, nieustannie on-line… A może po prostu minęło zbyt dużo czasu od tamtej pory.

W każdym bądź razie organizatorzy dorocznego Thank’s Jimmi  Fesival powinni każdego roku wysyłać do nas specjalne zaproszenie. Jakoś tak się zdarza, że kiedykolwiek bierzemy w festiwalu udział udaje się pobić kolejny rekord Guinessa. Każdego 1 maja, już od 11 lat, na wrocławskim rynku odbywa się impreza na cześć Jimmiego Hendrixa, przy okazji której podejmowane są próby bicia rekordu liczby jednocześnie grających gitarzystów. W tym roku ‘Hey Joe’, bo to ten właśnie utwór Jimmiego jest grany,  wzięło udział aż 7273 gitarzystów. Tym samym pobity został rekord z roku 2009, kiedy to grało lekko ponad 6100 szarpidrutów. W obu wydarzeniach braliśmy czynny udział. 

Delegacja nasza liczyła 7 osób. Powstał krótki wideoreportarz, jednak kamera nie wytrzymała hałasu, w związku z czym musiałem ubiec się do tricku, aby w pełni oddać atmosferę.

 

Na tę piękną i ważną chwilę do łask wróciła moja gitara sprzed 25 lat.

Generalnie była moc! Gitarowa moc, pomimo przerażającego jazgotu J . Janek udzielił pierwszego wywiadu w życiu znanej i lubianej stacji telewizyjnej STYK, w którym przyznał się, że powodem przybycia do Wrocławia nie był alkohol, tylko unikalna atmosfera imprezy.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest znany gitarzysta Leszek Cichoński, którego pierwszą publikację „Blues na gitarę-metoda 5 superpozycji”, z zestawem 3 kaset analogowych do dzisiaj trzymam w honorowym miejscu na półce, tuż obok popiersia Wiedźmina.

Komentarz Janka do relacji: „Nie będzie komentarza, bo nie chciałbyś, abym go dał”.  Oj chyba nie chciałbym.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć i filmu:. Aby powiększyć zdjęcie kliknij na miniaturkę.

Media

Joomla Extensions